Naša škola primila vrijednu donaciju iz Švedske

0
535

Da svako može pomoći, ako to želi, dokazuje primjer naše nastavnice Sabine Šertović i direktorice škole Razije Bakije. Naime, nastavnica Sabina je  koristeći dobru volju svog rođaka koji živi i radi u Švedskoj i spremnost direktorice da prihvati jedan ovakav izazov, uspjela da na adresu naše škole stigne kamion robe koju su prikupljali i poslali naši ljudi iz ove evropske zemlje. Donacija je stigla početkom oktobra 2014. godine, a sastojala se od školskog pribora, sredstava lične higijene, odjeće, obuće i tehničkih stvari neophodnih za rad škole. U narednim danima izvršena je distribucija ove pomoći, a njome su zahvaćeni učenici i zaposlenici naše škole, udrženja na području MZ Čava (KUD Čava i Hor Tesnim), kao i socijalno ugrožene porodice iz naše okoline. Dio pomoći uručen je i Općinskoj organizaciji Crveni križ Bužim.

Koristimo priliku da se u ime svih učenika, njihovih roditelja i zaposlenika škole najiskrenije zahvalimo svim ljudima dobre volje, a posebna zahvalnost ide inicijatoru ovoga projekta Amelu kojem ovo nije prvi put da pomaže našu ustanovu.