OPĆINA BUŽIM: Interaktivna tabla donacija za JU OŠ “Mirsad Salkić” Čava

0
710

Naša škola se može pohvaliti veoma uspješnom saradnjom sa Općinom Bužim. Naši učenici učestvuju na svim prigodnim obilježavanjima državnih i vjerskih praznika kojima je organizator Općina. Općinski načelnici u skladu s mogućnostima finansiraju projekte koji su od izuzetnog značaja za našu školu. Tako su u 2018. godini uz pomoć Općine realizirana dva veoma važna projekta. Prvi je vrijedan 1.700 KM, a odnosi se na rekonstrukciju rasvjete oko škole u Čavi. Drugi, vrijedniji projekat, uveliko je poboljšao kvalitet nastave, a tiče se kupovine jedne interaktivne, “pametne” table kojom se učenici, ali i nastavnici naše škole po prvi put susreću. Ova tabla radi na dodir, a njene mogućnosti su višestruke.

Ovim povodom rukovodstvo naše ustanove ugostilo je vršiloca dužnosti načelnika općine Bužim, gosp. Nedžada Kudelića i Jasmina Salkića, pomoćnika za budžet i finansije. Jasmin Salkić je mještanin Čave i učenik ove škole i imao je velikog udjela u realizaciji pomenutih projekata. Vršilac dužnosti direktora škole, gosp. Zeid Suljadžić se zahvalio Općini na veoma uspješnoj saradnji, a posebno na vrijednoj donaciji kakva je interaktivna tabla koja će kao novo nastavno sredstvo omogućiti da se kvalitetnije odgovori potrebama savremene nastave i da dobar čas bude još bolji i zanimljiviji za učenike.