Medžlis IZ Bužim: Donacija 5 kompleta udžbenika za učenike naše škole

0
647

Naša ustanova sarađuje sa svim javnim, kulturnim i vjerskim institucijama sa područja općine Bužim, ali i šire, a sve za dobrobit njenih učenika i zaposlenika koji u njoj rade. Nedavno je ostvaren još jedan takav kontakt sa Medžlisom IZ Bužim, koji je u prethodnoj školskoj godini učestvovao u sufinansiranju prevoza učenika sa područja naše općine.

U petak, 7. septembra 2018. godine, našu školu je posjetio predsjednik Mežlisa IZ Bužim, gospodin Eniz Veladžić, koji je tom prilikom za naše učenike uručio nekoliko kompleta novih udžbenika. Naime, po jedan komplet udžbenika za IV, VII, VIII i IX razred, te 10 udžbenika matematike za VI razed je podjeljeno učenicima koji su u stanju socijalne potrebe.

Zeid Suljadžić, vršilac dužnosti direktora OŠ “Čavnik”, se zahvalio Medžlisu IZ Bužim na pruženoj pomoći, rekavši da će ovi udžbenici uveliko pomoći učenicima koji su dobri učenici, ali koji zbog socijalnog stanja nisu u mogućnosti da nabave svaki potrebni udžbenik.