Konjodor: Općinsko takmičenje u šahu i stonom tenisu

0
689

Danas je (14.12.2016) na Konjodoru održano općinsko takmičenje za osnovce u stonom tenisu i šahu. Domaćin, OŠ “Konjodor”, je ugostio učenike preostale dvije osnovne škole sa područja naše  općine, “Bužim” i “Čavnik”. Nakon državne himne i dobrodošlice domaćina, pristupilo se takmičenju. U obje discipline takmičenje se odvijalo u dvije kategorije, dječaci i djevojčice. Od samog početka krenulo se žestoko, tako da su gledaoci mogli uživati u atraktivnim potezima, kao da gledaju prave profesionalce. Igrao se poen za poen, i sitne pogreške protivnika odlučivale su pobjednika.

Već tradicionalno naša škola postiže dobre rezultate u šahu, a tako je bilo i ove godine. Naši učenici su osvojili prva tri mjesta u kategoriji za djevojčice, i prvo mjesto za dječake. Također, našim učenicima dodjeljeno i priznanje za prvo mjesto ekipno u šahu i treće ekipno u stonom tenisu. Ovo su naši učenici koji će svoju općinu predstavljati na kantonalnom takmičenju u ove dvije discipline:

Nejra Durić 1. mjesto šah (djevojčice)
Hazreta Dizdarević 2. mjesto šah (djevojčice)
 Dženita Salkić  3. mjesto  šah (djevojčice)
Edin Muminović 1. mjesto šah (dječaci)

 

dscn8373