Naša škola pobjednik kantonalnog takmičenja “Misli mine”

0
651

U organizaciji Crvenog križa Unsko-sanskog kantona u Bihaću je 30. novembra 2016. godine održano XVIII kantonalno takmičenje učenika osnovnih škola iz oblasti upozoravanja na mine. U takmičenju su učestvovale ekipe iz svih osam općina našega kantona. Općinu Bužim predstavljali su Nejla Kauković, Amela Mulalić i Anes Kovačević, učenici OŠ “Čavnik” iz Čave.

Takmičenje se odvijalo kroz pet igara: pitanja-odgovori, slagalica, pantomima, anagrami i ispravi netačne rečenice. Regularnost takmičenja pratio je tročlani žiri koji je na kraju takmičenja proglasio i pobjednika. Prvo mjesto osvojili su predstavnici općine Bužim, OŠ “Čavnik”. Drugo mjesto je osvojila ekipa iz OŠ “Sanica” iz Ključa, a treće mjesto OŠ “Ahmet Hromadžić” Bosanski Petrovac.

Našoj ekipi i njenom mentoru nastavniku Ibri Šahinoviću čestitamo na postignutim rezultatima i svakako želimo im mnogo sreće na federalnom takmičenju koje će se 10. decembra ove godine održati u Sarajevu.