Uspješno zavšena još jedna humanitarna akcija

0
453

Vijeće učenika naše škole je na inicijativu Vijeća roditelja organiziralo još jednu humanitarnu akciju prikupljanja živežnih namirnica i sredstava lične higijene. Svi prikupljeni prilozi bili su namijenjeni za porodice naših učenika koje se trenutno nalaze u veoma teškoj situaciji. Akcija je trajala pet dana, a u njoj su učešće uzeli svi učenici naše škole, kao i njihovi roditelji i nastavnici.

Erna Spahić, predsjednica Vijeća učenika, kaže da je izuzetno zadovoljna odzivom učenika u ovoj humanitarnoj akciji, te ističe kako je naša ljudska dužnost da pomažemo svoje drugove. U akciji je prikupljen velik broj različitih artikala i novac u iznosu od 457,50 KM, a sve to je u prisustvu predstavnika Vijeća učenika i Vijeća roditelja 21. novembra 2016. godine uručeno porodici koja se u ovom trenutku nalazi u najlošijoj materijalnoj situaciji.

Ovom prilikom želimo da se zahvalimo svima koji su na bilo koji način doprinijeli da ova akcija bude uspješna, jer pomažući druge pomažemo sami sebe.