Bužim: Održan 7. sajam privrede, poljoprivrede, zdrave hrane i turizma “Dani žene sa sela”

0
736

U Bužimu, u poslovnom centru „Englomerc“, 13. oktobra 2016. godine otvoren je 7. sajam privrede, poljoprivrede, zdrave hrane i turizma „Dani žene sa sela“. Organizator sajma je Udruženje žena „Izvor“ iz Bužima. Sajam je trajao 3 dana, a na njemu su učestvovali izlagači iz USK i šire.

Prvog dana sajma održano je svečano otvorenje i prigodan kulturno-zabavni program. Čast i ove godine da otvori sajam pripala je prvom čovjeku općine Bužim, gospodinu Aganu Buniću. U kulturno-zabavnom programu izvornom krajiškom pjesmom i kolom predstavile su se članice UŽ „Đul“ i UŽ „Mala Kladuša“, a učenici OŠ „Čavnik“ iz Čave su sve prisutne nasmijali izvođenjem jednog dramskog skeča.

Na sajmu su svoje radove prezentirali učenici dvije osnovne škole „Čavnik“ i „Konjodor“ i JU „Dječiji vrtić“ sa podrućja naše općine. Učenici naše škole su prezentirali radove koji su proizašli iz radionica kreativne, kaligrafske, novinarske, likovne i sekcije mladih tehničara.