Vrijedna donacija informatičke opreme za našu školu

0
268

Naša škola je početkom 2016. godine dobila izuzetno vrijednu donaciju. Riječ je o informatičkoj opremi koja će uveliko poboljšati kvalitet nastave informatike. Zasluge za ovo idu našem nastavniku informatike, Muji Šahinoviću, koji je u više navrata pokušavao da dođe do ljudi koji bi mogli pomoći u opremanju kabineta informatike, i kako kaže, kad se najmanje nadao, došao je do čovjeka koji je samo obećao da će pokušati da mu pomogne. Riječ je o našem mještaninu i učeniku naše škole, koji ne želi čak ni da se njegovo ime spominje, po struci informatičaru koji radi na održavanju  informatičke opreme u jednoj austrijskoj bolnici. Njegovom zaslugom firma u kojoj radi je donirala 10 računara HP 8000-ELITE SFF (Intel Core 2 Duo 2.93 GHz; RAM 4GB i 8GB DDR3 PC3-10600; HDD 250 GB i 500 GB) sa pratećim uređajima i dva laserska printera koje je uz pomoć još dvojice dobrih ljudi transportovao do naše škole.

DSC_3289

Nastavnik Mujo se u ime škole i učenika, te svoje lično ime zahvalio našem donatoru i svima koji su na bilo koji način učestvovali u ovoj donaciji, rekavši da je ovo najkvalitetnija informatička oprema koju je naša škola do sad imala i da će na ovaj način učenicima biti omogućeno da rade sa najnovijim softverima. Naš donator je rekao da mu je drago što je mogao pomoći svojoj školi i generacijama koje dolaze, te obećao da na ovome neće stati.