Prigodnim programom obilježen Dan državnosti BiH

0
812

U ponedjeljak, 23. novembra 2015. godine, učenici OŠ “Čavnik” Čava su upriličili prigodan program obilježavanja Dana državnosti BiH, kojem je, osim učenika i nastavnika prisustvovao i velik broj mještana i roditelja učenika naše škole. Bila je ovo još jedna prilika da naši učenici prezentiraju svoj rad ostvaren kroz rad u školskim sekcijama i vannastavnim aktivnostima.

 

DSC_2471

Na početku programa se, prisutnima obratila i čestitku uputila direktorica škole Razija Bakija koja je u svom kratkom osvrtu podsjetila na važnost ovog historijskog datuma i obavezu da se sjećamo svih onih koji su svoje živote uložili u naše danas i bolje sutra. Nakon toga je prikazan kratki video o Danu državnosti kojeg je pripremio pedagog škole, Alis Begić.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=HztZbGuZkY8[/embedyt]

U programu koji je uslijedio nastupili su članovi folklorne, recitatorske, dramske i horske sekcije.

DSC_2504 DSC_2536 DSC_2548 DSC_2552 DSC_2555

Posebnu pažnju izazvao je nastup dramske sekcije viših razreda koji su izveli čuvenu baladu “Hasanaginicu”.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=-GuXwV9e9ac[/embedyt]

Program su vodili odlični Edin Šahinović i Dželila Salkić.

DSC_2458